Zvezda bolja u evropskom derbiju, ali biće polemike…

Crveno-beli savladali Radnički iz Niša, međutim, dosta će se pričati o ne(spornom) golu Milana Rodića.

Za razliku od nekoliko prethodnih utakmica protiv Radničkog iz Niša, fudbaleri Crvene zvezde ovaj put nisu bili tako efikasni (u poslednja četiri međusobna duela gol-razlika 14:1 za crveno-bele).

Ono što je za njih, ipak, najvažnije, uspeli su da nastave pobednički niz.

Vodeći gol postigao je Milan Rodić već u 9. minutu, a o tom trenutku dosta će se pričati narednih dana. Nažalost, ne zbog njegove atraktivnosti, već zbog toga da li je regularan ili ne…

Levi bek crveno-belih nalazio se duboko u ofsajdu posle “makazica” Nikole Stojiljkovića, međutim, na putu ka njemu loptu je dirao Taras Bondareko, ali nije uspeo da ju je izbaci. Po jednom tumačenju, bez obzira što je postojala namera odbrambenog igrača da interveniše, u pitanju je ofsajd. Po drugom, za Nišlije bi bolje bilo da se Ukrajinac izmakao i pustio loptu da stigne do Rodića. Ovako, “poništio” je nedozvoljenu poziciju Zvezdinog igrača…

Svakako, nema sumnje da nas narednih dana čekaju brojne izjave o odluci sudije Igora Stojilkovića, a već se javio nekadašnji arbitar Raka Đurović.

Konačnih 2:0 postavio je El Fardu Ben iz penala u drugom minutu nadoknade, pošto je Lazar Ranđelović oborio Marka Gobeljića.

Pošto se oporavio od povrede lože, prve minute u dresu Crvene zvezde upisao je Nikola Stojiljković, koji je do 74. minuta predvodito napad svog tima. Vladan Milojević rešio je da za ovu utakmicu odmori Filipa Stojkovića, Vujadina Savića, Branka Jovičića, Nemanju Radonjića, Nemanju Milića i El Fardua Bena, pa su u startnoj postavi umesto njih bili Marko Gobeljić, Srđan Babić, Dušan Jovančić, Milan Jevtović, Dejan Meleg i Nikola Stojiljković, s tim da je Ben zaigrao od 53. minuta.

Prvu utakmicu ove sezone odigrao je, takođe oporavljeni, Slavoljub Srnić. On je u istovremeno kada i Ben Jevtovića, zamenio Dejana Melega.

Lalatović je u odnosu na prošlu utakmicu na klupi ostavio Aleksandra Stanisavljevića, Aleksandra Todorovskog i Andriju Mijailovića.

Gosti iz Niša doputovali su u Beograd posle poraza u Tel Avivu od Makabija (0:2), a umor među igračima Radničkog bio je evidentan. Tek u finišu prvog poluvremena i početkom drugog, gosti su imali inicijativu, dok je ostatak meča u potpunostima pripao crveno-belima.

Zvezda je mnogo bolje ušla u utakmicu i privela je kraju, međutim, realizacija je ponovo predstavljala problem. Ono što može da raduje Vladana Milojevića, jeste još jedna dobra partija “novajlije” Ebisilija, koji je bio veoma raspoložen za igru i u nekoliko navrata je driblinzima i dodavanjima naterao publiku na aplauze.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić – Jovančić, Krstičić – Jevtović (53. Ben), Ebisilio, Meleg (53. Srnić) – Stojiljković (74. Joveljić).

RADNIČKI NIŠ: Živković – Aksentijević, Bondarenko, Pankov, Stanković – Noma, Mićić (68. Aleksandar Jovanović) – Ranđelović, Stojanović (62. Stanisavljević), Grbić – Mrkić (58. Nikodijević).

Sudija: Igor Stojilković.