Titulu prvaka sveta odbranile odbojkašice Srbije

Drugi put zaredom ženska odbojkaška reprezentacija Srbije postala je vladar planete pošto je u finalu Svetskog prvenstva u holandskom Apeldornu savladala Brazil sa 3:0 (26:24, 25:22, 25:17).

Srbija je tako odbranila zlato osvojeno pre četiri godine u japanskoj Jokohami, kada je u finalu savladana Italija sa 3:2 u setovima.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Tijana Bošković sa 24 poena, a pratila je Jovana Stevanović sa 11 poena.

U selekciji Brazila istakle su se kapitenka Gabi i Loren sa po devet poena.

Pre dva uzastopna zlata naša selekcija najbolji rezultat na šampionatima sveta ostvarila je 2006. u Japanu kada je osvojena bronzana medalja.

Sa druge strane, Brazilke ni u četvrtom finalu SP nisu uspele da se domognu titule, a prethodno su dolazile do srebra 1994, 2006. i 2010.

Vučić čestitao odbojkašicama:Večeras ste pokorile planetu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je odbojkšicama Srbije koje su savladavši Brazil odbranile titulu prvaka sveta na Svetskom prvenstvu u Holandiji.

„Srbija je šampion sveta! Najsrdačnije čestitke našim fenomenalnim devojkama koje su pokazale sjajnu energiju i neverovatno majstorstvo! Večeras ste pokorile planetu, a Srbiju učinile najponosnijom zemljom! Hvala vam na tome, idemo dalje!“, poručio je Vučić u čestitki objavljenoj na Tviteru.

Nikodijević čestitao odbojkašicama na zlatu na SP

Predsednik Skupštine grada Beograda Nikola Nikodijević čestitao je osvojenu zlatnu medalju ženskoj odbojkaškoj reprezentaciji Srbije na Svetskom prvenstvu u Holandiji.

„U prethodnim danima bilo je pravo zadovoljstvo gledati kako sa ponosom predstavljate našu zemlju i kako pobeđujete na veličanstven način.

Hvala vam što ste energijom, požrtvovanjem, i sportskim umećem dokazale pobednički mentalitet i uspele da odbranite svetski tron, a time i zlatnim slovima upišete ime naše zemlje u istoriju svetske odbojke“, navodi se u čestitki predsednika gradskog parlamenta, saopštio je Beoinfo.