Srbija nadigrala Boliviju

Reprezentacija Srbije danas je nadigrala reprezentaciju Bolivije u prijateljskom meču i popravila utisak pred Mundijal.

SRBIJA – BOLIVIJA 5:1
/Mitrović 4, 23, 68, Ljajić 19, Ivanović 42 – Kampos 48/

Koliko god da je bilo kritika u javnosti zbog poraza Srbije od Čilea (0:1) – one će ubrzo biti zaboravljene posle fenomenalne igre protiv Bolivije u generalnoj probi pred odlazak na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Napad je funkcionisao besprekorno, pa je Srbija već za 23 minuta postigla tri gola, do poluvremena četiri, a nakon malog opuštanja na startu drugog dela – i nesmotreno primljenog pogotka – Aleksandar Mitrović je sjajnu partiju, verovatno najbolju u dresu s nacionalnim grbom, krunisao het-trikom.

Odličnu partiju pružili su i Adem Ljajić, strelac i dvostruki asistent, odnosno Bane Ivanović koji je postigao gol posle najlepše akcije na meču, i to na jubilej.

Na ovom susretu je Bane igrao na dva mesta, duže kao desni bek nego štoper, dok tokom ovih pripremnih utakmica nismo u istom trenutku na terenu gledali Nemanju Matića i Luku Milivojevića, uz koje je Sergej Milinković-Savić danas igrao povučenije nego protiv Čilea. Nikola Milenković je jedini na terenu proveo svih 180 minuta, pa se i iz toga možda može naslutiti i kojih 11 će Mladen Krstajić izvesti protiv Kostarike.

Srbija je odlično počela meč, napala od starta Bolivijce, koji su doduše danas odigrali katastrofalno, a Mitrović je doneo vođstvo posle centaršuta Ljajića iz kornera u 6. minutu. Ofanzivni fudbaler Torina se i sam upisao u strelce u 19. minutu posle dobre saradnje Ivanovića i Tadića na desnoj strani kada je najbolji asistent “orlova” bez gledanja vratio loptu ka sredini gde je Ljajić spremno dočekao i matirao golmana Bolivije.

Usledio je pokušaj Kostića, koji je imao tri dobra udarca na meču, ne i sreće da postigne gol, ali je Mitrović pokazao da je u ozbiljnoj formi.

Ljajić mu je ponovo asistirao, sada iz odlične akcije posle oduzete lopte, a Mitrović je snažnim udarcem “probio ruke” Viskare. Do poluvremena smo videli prečku Matića, ali i gol Branislava Ivanovića i to na 103. nastupu za Srbiju.

Bila je to prelepa akcija posle slobodnog udarca, kada lopta praktično nije pala na travu, a Ivanović je na drugoj stativi “krunisao” odličim udarcem.

Jedna od retkih grešaka Srbije desila se u 48. minutu kada je loše ispraćena kontra Bolivije, pa je Dušan Tadić morao da brani “jedan na jedan” protiv Kamposa. Nadmudrio ga je Bolivijac i onda lagano prosledio loptu u mrežu Vladimira Stojkovića.

Srbija je stvorila još nekoliko šansi do kraja meča, a videli smo i het-trik Mitrovića, najboljeg igrača na današnjem meču koji je šutem sa dvadesetak metara zaslužio aplauze malobrojne publike u Gracu. To je i prvi put da je neki naš fudbaler postigao tri gola u dresu reprezentacije od kada se takmičimo kao samostalna država, odnosno od 2006. godine.

Videćemo da li će ovo biti i sastav koji će Krstajić izvesti na “premijeri” protiv Kostarike ili je pokušao da “zavara trag” skautima naših rivala koji su bili u Gracu.

Reprezentacija Srbije u ponedeljak putuje na Svetsko prvenstvo, gde će joj u E grupi prvi rival biti Kostarika 17. juna, a potom Švajcarska 22. i Brazil 27. juna.

SRBIJA: Stojković (od 79. Rajković) – Ivanović, Milenković, Tošić (od 67. Rukavina), Kolarov – Matić (od 46. Milivojević), Milinković-Savić (od 63. Grujić) – Tadić (od 84. Radonjić), Ljajić, Kostić – Mitrović (od 70. Prijović).