Zvezda nastavila sa pobedama u Super ligi ali i primila gol

Crveno-beli u rezervnom sastavu savladali Voždovac ali i primili gol posle sedam utakmica.

Prvi put od dolaska u Crvenu zvezdu pre nešto više od godinu dana, Vladan Milojević je značajno “promešao tim” i – isplatilo mu se. Uspeo je da odmori važne igrače pred prvu utakmicu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u utorak protiv Spartaka iz Trnave (20.30, stadion Rajko Mitić), kao i da uigra one koji nisu imali značajnu minutažu u dosadašnjem toku sezone.

Na krovu Tržnog centra “Stadion”, u utakmici 3. kola Superlige, Crvena zvezda je pobedila domaći Voždovac 2:1 (2:0).

Posle odličnog prvog poluvremena usledio je pad u drugom, ali su crveno-beli, ipak, uspeli da sačuvaju prednost protiv nedovoljno ubedljive i odlučne ekipe Voždovca.

Izuzetno raspoložen za igru u prvom delu bio je povratnik među crveno-bele, Veljko Simić, koji je iz kluba otišao kao omladinac, a po povratku mu je trebalo samo dva minuta da postigne gol! Svoj “prvenac” u Zvezdinom dresu upisao je i Nikola Stojiljković, kada je u 25. minutu iskoristio kiks Branka Ostojića i lako savladao Marka Kneževića za 2:0.

Dominirali su Zvezdini igrači terenom u tim trenucima i da među stativama gola Voždovca nije bilo odličnog Kneževića, razlika bi bila ubedljivija. Čak šest od sedam šuteva gostujućih igrača išlo je u okvir gola.

Po povratku sa odmora, crveno-beli su ponovo stvorili nekoliko dobrih prilika. Ovaj put u prvom planu bio je Stojiljković, ali ih je “presekao” pogodak Borka Duronjića u 56. minutu, posle očajne reakcije Rašida Sumaile. Do tog trenutka vrlo dobri reprezentativac Gane previše ležerno je vratio loptu ka golmanu Popoviću, što je protivnički fudbaler iskoristio da pogodi metu.

Taj gol je naterao goste da zaigraju mnogo opreznije, pa do kraja nismo videli još mnogo prilika za gol. Zapravo, najbolju je imao Andrija Luković u 82. minutu, kada je mogao da donese izjednačenje Voždovcu protiv svog doskorašnjeg kluba, ali je šutirao preko gola iz povoljne pozicije.

Dobru priliku imao je i kapiten “zmajeva”, Miloš Pavlović u nadoknadi, međutim, loše je šutirao iz prve. Kao da ga je iznenadila šansa u kojoj se našao…

Crvena zvezda će posle pomenutog duela sa Spartakom iz Trnave pokušati da protiv Spartaka iz Subotice na svom stadionu nastavi pobednički niz, dok će Voždovac u Nišu protiv Radničkog pokušati da prekine seriju od dva vezana poraza.

VOŽDOVAC: Knežević – Ćirković, Mihajlov, Petrović, Kovačević – Ostojić (37. Milutinović), Pavlović – Duronjić, Luković, Mašović – Stuparević (83. Jevtić).

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić, Degenek, Sumaila, Hajdin – Jovičić, Jovančić – Srnić (86. Milijaš), Simić, Milić (59. Jevtović) – Stojiljković (74. Joveljić).

Sudija: Miloš Đorđić.