Zvezda brani titulu

Ekipa Crvene zvezde pobedila je sinoć u Železniku  FMP.

FMP – ZVEZDA 62:68 (20:10, 14:29, 16:18, 12:11).

Nakon što se “provukla” u prvoj utakmici finala, ekipa Milenka Topića u Železniku je ove subote pobedila mirnije, u utakmici prožetoj čestim prekršajima, velikim brojem penala i izgubljenim loptama (zbirno čak 34). Iako je ponovo odigrala na momente izuzetno dekoncentrisano i daleko od nivoa na kom je bila u najboljem periodu sezone, Zvezda se vraća u “Pionir” sa prednošću od 2:0.

Ofanzivna sekvenca Džejmsa Feldina trgla je crveno-bele u drugoj četvrtini, pri maksimalnom zaostatku (22:10) i ispostavila se prelomnim momentom utakmice.Zvezdin bek je do poluvremena postigao 18 poena, slao poruke klupi FMP-a posle pogodaka, a u nastavku dobio i tehničku zbog koškanja sa Aleksandrom Bursaćem.

Tako motivisan, Dominikanac je završio meč kao najbolji strelac (24 poena) i bio je jedini koji je večeras bio u stanju da “veže” nekoliko pogodaka iz igre. I to u obe ekipe.

FMP se održavao u igri čvrstom odbranom reketa, većim brojem skokova (45-36), ali je preveliki broj promašaja koštao “pantere” prilike da bar opet priteraju favorita uz zid. Ekipa Vladimira Jovanovića pogodila je samo tri trojke iz 22 šuta i u završnici nije koristila važna slobodna bacanja.

Pet minuta pre kraja, “panteri” su ostali bez još jednog plejmejkera, Stefana Pota, koji je pri doskoku verovatno stao na nogu Tejlora Ročestija i napustio teren na ramenima saigrača. S obzirom na to da je povređen i mladi Aleksa Uskoković, ulogu “pleja” do kraja je izneo samo Nemanja Nenadić, koji je u tom trenutku primakao FMP na tri poena zaostataka.

Ognjen Dobrić postigao je potom važnu trojku (59:65), Nenadić je odgovorio na isti način (62:65), a Boriša Simanić je u narednom napadu propustio šansu da šutem za tri donese izjednačenje.

Alen Omić je zatim ostao miran na “crti” (62:67), Lazić je iskoristio jedan penal i tu je bio kraj, s obzirom na to da je Nenadić u pretposlednjem minutu izgubio loptu faulom u napadu, a da je Radovan Đoković u poslednjem minutu napravio grešku u koracima u reketu Zvezde.

Prvu meč loptu za osvajanje titule crveno-beli imaće u ponedeljak, u hali “Aleksandar Nikolić”, kada će biti odigran treći meč finalne serije.

FMP: Odžo 3, Nenadić 12 (1/5 za tri), Pot 2, Bursać 4, Simanić 11 (0/5 za tri, 11 skokova), Đoković 9, Simeunović, Jeremić 3, Šešlija, Apić 14 (8 sk), Hamfris, Radovanović 4.

ZVEZDA: Ročesti 5, Lazić 7, Omić 15 (7 sk), Dobrić 7, Davidovac 7, Antić 1, Kešelj, Čović 2 (0/5 za tri, 7 sk, 9 as), Jovanović, Lesor, Radanov, Feldin 24.