Pobeda Partizana u Zemunu, Zvezda ubedljiva protiv Spartaka

Kriza Partizana polako odlazi u prošlost. Zemun je i dalje u rezultatskom problemu, ali nema sumnje da će “gornjovarošani”, ukoliko nastave u istom ritmu kao i protiv crno-belih, uskoro početi da uvećavaju bodovni saldo u Superligi Srbije.

“Parni valjak” je pobedio Zemun na stadionu u Ugrinovačkoj ulici i započeo uspon ka vrhu tabele. Posle uspešnog debija na klupi Partizana u Evropi, Zoran Bata Mirković upisao je trijumf i na prvom meču u Superligi.

Zemun – Partizan 0:1!

Nije blistao Partizan ni u četvrtom kolu šampionata, ali je, ipak, pružio više nego na prethodnim utakmicama, a to mu je bilo dovoljno da upiše dugi prvenstveni trijumf.

Meč je individualnom akcijom rešio Danilo Pantić u 20. minutu. Mladi vezni fudbaler se driblinogom oslobodio čuvara i sa ivice kaznenog prostora snažnim i prizemnim udarcem savladao golmana domaće ekipe Marka Miloševića.

SASTAVI:

ZEMUN: Milošević – Stanimirović, Cvetković, Bašanović, Đalović (od 64′ Tošeski) – Luković, Stojković (od 78′ Murajama) – Romanovski (od 56′ Savić), Azemović, Kukuličić – Vukadinović.

PARTIZAN: Stojković – Enake, N. R. Miletić, Marković, Urošević – Smiljanić, Pantić (od 83′ Zdjaler), Suma (od 46′ Zakarić), Đerlek – Nikolić (od 64′ Janković), Ožegović.

Sudija: Danilo Grujić

CRVENO BELI UBEDLJIVI U EVROPSKOM DERBIJU

“B” postava šampiona Srbije, sa 11 novih igrača u odnosu na prvi susret sa Spartakom iz Trnave, deklasirala je igrom i rezultatom istoimenog rivala iz Subotice. Prve golove u crveno-belom dresu postigao je Milan Pavkov.

Godinu i sedam meseci nakon što je došao iz niškog Radničkog, visoki centarfor sa brojem “9” na leđima postigao je prve pogotke u dresu Crvene zvezde i poveo “B” postavu šampiona ka vrednoj prvenstvenoj pobedi ostvarenoj 48 sati pre “utakmice sezone”!

Golovima Milana Pavkova u 41. i 68. minutu, crveno-beli su sa 11 novih igrača u postavi bez problema nadigrali i pobedili umornu i demoralisanu postavu subotičkog Spartaka, koja je i sama potrošena nastupima u kvalifikacijama za evro-kupove.

Pred 5.278 navijača na Stadionu “Rajko Mitić”, koji će biti zaključan za naredne dve evropske utakmice zbog insistiranja Delija na porukama političke sadržine, konačan rezultat postavio je štoper domaćina Srđan Babić pogotkom posle kornera, koji je u trećem minutu nadoknade vremena izveo odlični Dejan Meleg: Crvena zvezda – Spartak Subotica 3:0 (2:0).

SASTAVI:

Crvena zvezda: Popović – Gobeljić, Sumaila (od 63. Degenek), Babić, Hajdin – Milijaš (od 58. Simić), Jovančić (od 46. Jovičić) – Srnić, Meleg, Jevtović – Pavkov.

Klupa: Supić, Jovičić, Degenek, Stojiljković, Simić, Joveljić, Terzić.

Spartak: Lučić – Tekijaški, Rakić, Ćalasan, Vukčević – Maričić (od 80. Dunđerski), Čou – Afum (od 73. Šormaz), Torbica, Milošević – Đenić (od 46. Šimura).

Sudija: Nenad Đokić.