Liverpul pobedio Zvezdu sa 4:0

Liverpul je ubedljivo pobedio Crvenu zvezdu,ali crveno beli su evidentno bolje igrali nego u Parizu početkom ovog meseca.

Nije uspela Crvena zvezda da napravi senzaciju na čuvenom Enfildu, ali uprkos ubedljivom porazu 0:4, igra protiv Liverpula delovala je mnogo prihvatljivije nego prethodno u Parizu, kada je PSŽ slavio 6:1.

Bili su crveno-beli srčaniji i koncentrisaniji nego na Parku prinčeva, a Miloš Degenek veruje da će novo iskustvo igranja protiv jednog od kandidata za trofej Lige šampiona opet pomoći ekipi da se razvija.

“Svaka utakmica je neka škola, trudićemo se da izvučemo pozitivne stvari”, rekao je australijski štoper posle utakmice sa Liverpulom.

Dobro se držala Zvezda u uvodnim minutima prvog dela, ali je već u prvoj konkretnoj akciji domaćih do izražaja došla razlika u kvalitetu i primila je gol (20. minut), a onda i drugi, u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

U nastavku, prvo penal za 3:0, a u finišu još jedan, koji je Borjan odbranio Maneu, ali ga je napadač iz Senegala, ipak, matirao nekoliko minuta kasnije.

Po Degenekovom mišljenju, oba penala su prestrogo dosuđena.

“Mislim da nisu bili penali, posebno prvi. Siguran sam da u Premijer ligi to nikada ne bi bilo svirano, ali šta ćemo, ne odlučujemo mi šta će sudija pokazati, iako smatram da smo oštećeni”.

Da je ekipa napravila pomak u odnosu na gostovanje u Parizu konstatovao je i Milan Borjan, po čijem mišljenju Zvezdi najviše nedostaje iskustvo igranja ovako velikih utakmica.

“Mnogo je teško kad u dve utakmice primiš 10 golova, ali probaćemo da izvučemo pouke. Odigrali smo bolje nego u Parizu, više smo se borili, ali jasno je da nam fali iskustvo u Ligi šampiona. Mi smo bili autsajderi u ovoj utakmici, ali dali smo sve od sebe i moramo da nastavimo dalje”, rekao je golman crveno-belih.

Do kraja grupne faze Zvezdi ostaju duel sa Liverpulom u Beogradu (6. novembar), gostovanje u Napulju (28. novembar) i dolazak Pari Sen Žermena u Beograd (11. decembar).

“Sad treba da pokažemo karakter i adaptiramo se na prvenstvo, a daćemo sve od sebe i probati da napravimo bar jednu pobedu do kraja”, svestan je Borjan da bi posle uvodnog remija sa Napolijem (0:0) makar jedna pobeda u ovako jakoj grupi bila premija za srpskog šampiona.

“Mnogo je teško, mlada smo ekipa, ali moramo da pokažemo karakter već u narednoj utakmici”, ponovio je i poput Degeneka istakao da misli da je mladi nemački sudija pogrešio kod odluka da svira penale.

“Iskreno, mislim da nisu bili, posebno ne prvi”.

Jasno je da penali nisu rešili pitanje pobednika, ali i to da bi Zvezda i u Liverpulu i u Parizu bila mnogo bolnije poražena da među stativama nema tako kvalitetnog golmana kao što je Milan Borjan.

Potvrda da je odlično branio uprkos primljenim golovima, stigla je i od Sadia Manea.

Centarfor Liverpula odao je priznanje Zvezdinom čuvaru mreže u kratkom razgovoru sa srpskim novinarima.

“Možda smo mogli da postignemo još golova, ali Borjan je dobar golman. Dobro je za Zvezdu što ima takvog golmana”.

Ima, svakako, Zvezda određeni kvalitet da bude u društvu najboljih, a iskustvo koje stiče u ovim utakmicama, bez obzira na nepovoljne rezultate, trebalo bi samo da pomogne.

Zato bi Degenekova izjava trebalo igračima uvek da bude u mislima: “Svaka utakmica je neka škola”.