Dominacija Crvene zvezde nad Brešom

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Brešu rezultatom 103:67 (31:14, 34:8, 17:21, 21:24) i obezbedili učešće u Top 16 fazi Evrokupa.

Prekinuli su seriju od tri poraza, popravili skor na 5-4 i uz pobedu Monaka nad Galatasarajem 76:71 prebrinuli sve brige. Crveno-beli će sledeće nedelje u Istanbulu igrati samo za što bolju konačnu poziciju u A grupi.

Izabranici Milana Tomića “sa kamatom” su uzvratili Breši za oktobarski poraz u gostima, kada su u petom minutu imali čak 22 poena prednosti, a onda popustili i prvi put u sezoni napustili teren pognutih glava.

Ovog puta su Reglend, Beron i ekipa nemilice “gazili” italo-američki sastav čitavim tokom prve i druge četvrtine. Igrali su sjajnu odbranu, trčali kontre, pogađali trojke (šut 10/15 u prvih 20 minuta) i na odmor otišli sa neverovatnim vođstvom od 65:22!

Usledila je zvanična informacija – time je postavljen novi rekord Evrokupa!

Zanimljivo je da su najefikasniji na poluvremenu bili Džo Reglend i kapiten Branko Lazić, koji je šutirao trojke 3/3, da bi u nastavku pogodio još jedan šut van linije 6,75 metara i završio meč bez promašaja!

U trećoj deonici je u dva navrata ostvarena maksimalna prednost od 45 poena (70:35, 80:45), a onda je usledio neminovni pad intenziteta u igri crveno-belih i kakav-takav oporavak gostiju, koji su prišli najbliže na “minus 27”.

“Stotka” je probijena u 39. minutu, košem Dušana Ristića, a utakmicu je privela kraju kompletno srpska petorka, u kojoj su bili još Nenadić, Davidovac, Radanov i Simanić.

CRVENA ZVEZDA: Reglend 16 (10as), Radanov 3, Perperoglu 7 (3sk, 3as), Davidovac 8, Nenadić 5, Lazić 14, Faje 3, Beron 13 (8as, 3izg), Ristić 8 (6sk), Simanić 12 (6sk, 2blk), Cirbes 6 (5sk), Odžo 8 (4sk, 2blk).

BREŠA: Alen 17 (3as), Hamilton 2 (3ukr), Abas 4 (4sk, 2as), Vitali 2, Lakvintana 11 (5sk), Kaningem 14, Karoli, Mika 2, Beverli 8 (4sk), Mos, Saketi 7 (3sk, 2as).