Đoković se plasirao u četvrto kolo Vimbldona

Novak Đoković najbolji srpski teniser plasirao se u četvrto kolo Vimbldona pobedivši Britanca Kajla Edmunda 3:1.

Pošto je prva dva stepenika preskočio u tri koraka, za eliminaciju  Kajla Edmunda su mu bila potrebna četiri – 4:6, 6:3, 6:2, 6:4, za dva sata i 53 minuta!

Srpski teniser će u narednom kolu igrati protiv Karena Hačanova iz Rusije, koji je u pet setova izbacio Fransiasa Tijafoa iz Sjedinjenih Američkih Država. Novak i trenutno 40. igrač sveta nikad do sada nisu igrali.

Meč na Centralnom terenu nije dobro počeo po dvostrukog šampiona. Edmund je na krilima uspeha engleske fudbalske reprezentacije na Mundijalu, koja je posle 28 godina izborila polufinale, silovito otpočeo meč protiv favorita. Pogađao je najteže udarce i prosto izluđivao Srbina.

Novak nije koristio brejk prilike, dok Edmund jeste. Britanac je posle 49 minuta vodio 1:0.

Nije to poremetilo Đokovića. Naprotiv!

Srpski teniser je preuzeo kontrolu nad duelom i to se brzo odrazilo na rezultat. Sat i 23 minuta pošto je izgubio prvi set, Đoković je stigao do 2:1. Sve je bilo lakše pošto je Nole iskoristio tek devetu brejk loptu!

Odličan je Srbin bio i u četvrtom setu. Čak je doživeo i neviđenu nepravdu sudija, koju je prebrodio i završio meč. Lopta je dva puta pala u polje Britanca, reketom je zakačio mrežu i na kraju lopticu ispucao u aut, ali su sudije ostale neme… I sve to kod rezultata 15:40 na servis domaćeg tenisera.

Međutim, Đoković je kasnije napravio brejk i okončao borbu od skoro tri sata.