Bata zategao ekipu, velika pobeda Partizana u Danskoj!

Crno-beli savladali Nordsjeland u Danskoj (2:1), u prvoj utakmici pod vođstvom klupske legende.

Era Zorana “Bate” Mirkovića na klupi Partizana počela je važnom pobedom!

Crno-beli doneće u Beograd prednost u dvomeču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, jer su u Farumu kod Kopenhagena pobedili Nordsjeland i napravili veliki korak ka plasmanu u plej-of za Ligu Evrope!

Golom Rikarda Gomeša, glavom posle centaršuta Danila Pantića iz kornera, crno-beli su u Skandinaviji u 10. minutu najavili svoje veče, a trijumf su potvrdili početkom drugog dela, pogotkom odličnog debitanta – Gorana Zakarića, za 0:2.

Novajlija među crno-belima bio je veoma zapažen i nagovestio je da će biti značajno pojačanje, a za dobru partiju se nagradio u 64. minutu, poslavši loptu u nebranjenu mrežu.

Pratio je dobro dodavanje raspoloženog Marka Jankovića, obišao sa loptom golmana Danaca i kaznio lošu reakciju odbrane domaćih, za oduševljenje navijača i njihov poklič “Mirković Bata!

Nedugo potom Zakarić je napustio teren, a igra je posle više od sata Partizanove kontrole polako počela da klizi iz ruku crno-belih.

Dve nesigurne reakcije odbrane Beograđana bile su uvod u gol Nordsjelanda. Rezervista domaćih Matijas Rasmusen utrčao je u 71. minutu u peterac i prihvatio “asistenciju” Nemanje G. Miletića, koji je u nameri da reaguje “iz prve” nehotično poslao loptu upravo ka igraču domaćih.

Milan Smiljanić tražio je prethodno faul od španskog sudije Alehandra Ernandeza, ali je on odmahnuo, iako je srpski vezista bio “na lopti” u momentu kada je jedan danski igrač naleteo na njega i gurnuo je u šesnaesterac…

Ofanzive Nordsjelanda trajale su i posle tog momenta, Rasmusen je nekoliko minuta kasnije sa 18 metara šutirao blizu stative, njegovi saigrači su kružili ispred peterca, ali su crno-beli znali da odbrane vođstvo, da Rikardovim šutem glavom zaprete još jednom i da treneru na njegovoj prvoj utakmici na klupi podare trijumf.

Partizan je u Danskoj pokazao reakciju na dolazak novog trenera i predstavio novu energiju, koja je vratila samopouzdanje Batinoj ekipi. Pred crno-belima je i dalje dosta rada, ali su prvi pomaci u Danskoj bili sasvim očigledni.

Revanš je zakazan za sledeći četvrtak, u Beogradu, a pobednik ovog dvomeča igraće protiv boljeg iz duela Bešiktaš – LASK (posle prvog meča rezultat je 1:0 za turski tim).

PARTIZAN: Stojković – Nemanja R. Miletić, Marković, Valijente, Nemanja G. Miletić – Zdjelar, Kosović – Pantić, Janković (od 90′ Enake), Zakarić (od 70′ Smiljanić) – Rikardo.

NORDSJELAND: Larsen – Bartolec, Hansen (od 65′ Rasmusen), Skovgard, Pedersen – Kristensen (od 78′ Strunk), Nelson, Kofod Andersen – Olsen, Damsgard – Rigard Jensen (od 65′ Kudus).

Sudija: Alehandro Ernandez (Španija)